Fotovoltaické elektrárny

Navrhneme pro vás solární elektrárnu, která vyrobí tolik energie, kolik dokážete ve vlastní režii spotřebovat. Přesně takový model je pro vás nejvýhodnější. V současnosti je totiž výkupní cena za energii velmi nízká, a proto se nevyplatí přebytky prodávat. Elektrárna, která bude příliš velká, vám tedy žádné další výhody nepřinese, jen se prodlouží její návratnost.

Solární elektrárna: časté otázky

Jak funguje?

Fotovoltaická elektrárna si během dne bere energii ze slunce a není přitom pravda, že solární zařízení pracuje jen za slunečného počasí – vyrábí, i když je zataženo. Teprve pokud prší nebo sněží, a samozřejmě po západu slunce, si dům bere energii z distribuční sítě.

Co když nejvíc utrácíme večer?

Jestliže spotřebováváte nejvíce energie večer a v noci, doporučíme vám hybridní fotovoltaickou elektrárnu. Na hybridní systém můžete svoji fotovoltaickou elektrárnu předělat i v budoucnu – o tomto záměru nám ale řekněte předem, abychom vybrali vhodné měniče napětí.

Podívejte se na další podrobnosti – jak při projektování elektrárny postupujeme, jaká je orientační cena a návratnost správně navrženého solárního setu.

POPTAT FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU